JAK DOBŘE TO U NÁS ZNÁŠ? Stolní desková hra k zakoupení na OÚ Znětínek

Desková hra – ,, Jak dobře to u nás znáš?“  Cena této hry je 515 KčTo není jen řečnická otázka, ale název nové deskové hry, která je svými otázkami zaměřena na okres Žďár nad Sázavou. Jedna z herních karet se týká i naší obce Znětínek. 

Cílem hry je obsazovat svými figurkami barevné regiony (ve hře je celkem 6 regionů), budovat v nich co největší převahu nad ostatními hráči a díky tomu získávat vítězné body. Vítězí hráč, který má po odehrání všech otázkových karet a závěrečném vyhodnocení nejvíce vítězných bodů – vítězem se většinou nestane ten, kdo zodpoví správně nejvíc otázek, ale ten, kdo si vytvoří lepší strategii. Jak už to u vědomostní her bývá – body nejsou až zas tak důležité – ve hře vás čeká přes 300 otázek a 100 zajímavostí, které se váží k více jak padesáti městům a obcím daného regionu.

 Hráči se tak mohou dozvědět nejenom obecně známé informace o obcích, ale i různé perličky či špeky vytažené z obecních kronik. Každá zapojená obec má na kartě stručné informace o poloze, vyobrazený heraldický znak, tři tematické otázky a jednu až dvě zajímavosti. Součástí hry je herní plán, 40 hracích figurek, 8 hracích žetonů a především 132 herních karet. Hra je určena pro 2 – 4 hráče od 10 let. Více informací na https://www.foxgames.cz/cz/deskove-hry/605c4b964dd1d-deskova-hra-jak-dobre-to-u-nas-znas#content