Pozvánka na Festival Radoslav I. 3.11. a 5.11.2023 do KD Radostín nad Oslavou

První ročník divadelního festivalu komedie v Kulturním domě Radostín nad Oslavou!

Od pátku do neděle budete mít možnost zhlédnout rovnou čtyři autorské komedie a následně si u skleničky poklábosit s jejich tvůrci. Odpojte na chvíli mladistvým wifinu, babičkám zazimujte motyčku a přijďte si všichni odpočinout od pracovního koloběhu!

Program:

---

Pátek 3. 11. 2023

Ve 20:00 - DADA Revue

Délka: 90 minut (bez přestávky)

(Hra byla v širších nominacích na Thálii 2023!)

DADA Revue je hravou komediální koláží autora a performera Pala Seriše. Dynamický a bezprostřední one-man show specialista kombinuje divadlo, stand-up, pantomimu a tanec. Nejčastěji se inspiruje v situacích každodenního života, které servíruje s lehkostí a ve zběsilém tempu. Vše dokáže až s dadaistickou hravostí přetvořit v kreativní koktejl skečů a improvizace, který zpravidla končí očistným smíchem. DADA Revue je oslavou radosti ze života, ze hry a ze setkání performera s divákem.

Režijní spolupráce: Dalibor Buš

---

Sobota 4. 11. 2023

V 15:00 - Nejvíc detektivní pohádka o inspektorovi Kluzó

Délka: 60 minut

V bohaté rodině madam Carmen dojde ke krádeži vzácného rodinného jmění. Naštěstí si zavolala nejschopnějšího ze schopných. Detektivka pro malé i velké. Pachatel neznámý.

Manželská dvojice Jarka a Mirek Sýkorovi jsou v žánru rodinných komedií sázkou na jistotu. Jejich svérázný osobitý humor se v naší československé kotlině pomalu stává kultovním!

 

Ve 20:00 - Čecháčci a Čoboláci

Délka: 80 minut (bez přestávky)

Kreácia “Čecháčci a Čoboláci” je spoločným dielom P.Seriša a F.Tellera, ktorí spolu absolvovali Ateliér Fyzického divadla na JAMU. Inscenácia je na pomedzí stand-up comedy a divadla a využíva charakteristické prvky oboch protagonistov: slovnú i pohybovú komiku, tanec, spev či improvizáciu. Autobiografické výpovede sa tu stretávajú s etudami, ktoré rozoberajú vzťahy Čechov a Slovákov.

“Brno mám rád a cítim sa tu doma.” – “Jsi obyčejný imigrant!”

---

Neděle 5. 11. 2023

V 15:00 - Takt

Délka: 90 minut (bez přestávky)

Zamilovaný buran ztracený ve světě pravidel a konvencí. Může vůbec získat ženu svých snů? Dokáží vyhlášený expert na etiketu a jeho asistentka svou svéráznou metodou vytesat z neotesance slušného člověka? A kdo je to vlastně ten... slušný člověk? Proměna společenského analfabeta v mistra taktu a sociálního básníka. Klauniáda o etiketě i o tom, zda je vůbec ještě aktuální.

Unikátní autorské spojení naprosto rozdílných tvůrčích osobností: Tereza Maxmilián Marečková, Pavol Seriš a Dalibor Buš, všichni samozřejmě různými cenami a nominacemi ověnčení

---

Jednotné vstupné na každé představení:

Děti do 12 let - 200 Kč

Dospělí - 250 Kč